VAŠA KI

KLUB PŘÁTEL SHIATSU

Už mnoho let prošlapávám cestu, jejímž cílem je dostat Shiatsu, pohyb i dotek do rodin, mezi přátele, mezi laiky.

Pojďme se společně potkávat v Klubu přátel Shiatsu.

Buďme v kontaktu kdekoli a kdykoli budete chtít. 

V Brně se scházíme v rámci pravidelných přátelských Večerů se Shiatsu už od roku 2004.

Nyní nastal čas najít novou formu, která může sloužit lidem bez ohledu na časoprostor, tedy i vám, pro které je to do Brna daleko.

Komu je klub určený?

 • Všem, kteří mají rádi dotek, pohyb, masáže, vzájemné sdílení
 • Všem, kteří chtějí rozumět potřebám svého těla, zkoumat ho, hrát si, mít radost z pohybu a vnímat vlastní tělo jako spojence, ne jako zátěž 
 • Všem, kteří si chtějí umět pomoct od běžných pohybových obtíží, aniž by museli čekat na pomoc odborníků, ale zároveň mít možnost konzultace a případně odborníky vyhledat
 • Všem, kteří chtějí být součástí komunity podobně smýšlejících lidí a užít si jejich podporu

Nemusíte mít žádné odborné znalosti, zkušenosti ani vzdělání - stačí vlastnit tělo a mít touhu mu rozumět.

Jak to probíhá a co všechno v Klubu zažijete?

 • každý měsíc jedno téma
 • každé pondělí článek s teorií k danému tématu, případně krátké praktické cvičení
 • každé úterý video s krátkou vzájemnou terapií
 • každou středu ráno možnost společného online cvičení
 • jednou za měsíc společný chat - odpovědi na otázky
 • Po celou dobu moje podpora v uzavřené skupině na facebooku, kde můžete vše sdílet a komunikovat dle libosti s ostatními členy klubu
 • Možnost kdykoli nahlédnout do Knihovny témat, kterou spolu budeme postupně tvořit

Klub přátel shiatsu není vzdělávací program, ani neslouží jako kurz. Není potřeba se účastnit všeho, není potřeba kamkoli chvátat.

Slouží spíš jako podpora na vaší osobní cestě, inspirace k sebepoznávání a k vzájemnému bližšímu kontaktu v rodině a nebo mezi přáteli. 

Cílem není stát se odborníkem na péči o druhé, ale odborníkem na péči o své vlastní tělo a podporovatelem aktivního přístupu u svých blízkých.

Je to dlouhodobá, společná cesta, kde nejde o rychlý vzestup, získání informací a plácání se po ramenou, že už to všechno známe a umíme. Jde o používání informací v praxi, zkoumání vlastního těla, motivací, potřeb, o to porozumět svému tělu a jeho signálům

Díky Klubu se budete moci inspirovat, mnoho věcí vyzkoušet a pak se zas odpojit a pokračovat po své vlastní cestě. Nebo zůstat a inspirovat ostatní.

Jaká témata budeme probírat?

 • V květnu se budeme věnovat základním technikám a principům fungování těla, abychom vytvořili základ pro vše ostatní. 
 • V červnu se podíváme na tělo jako celek a na vzájemnou spolupráci jednotlivých jeho částí, budeme pokračovat ve zkoumání technik Shiatsu.
 • V dalších třech měsících se podrobněji podíváme na pánev, hrudník a krk.
 • Poté budou postupně následovat další témata jako kyčle, kolena, kotníky a chodidla, ramena , lokty, zápěstí...
 • Vytvoříme společně knihovnu inspirací a pevně věřím, že se nám jednou za čas podaří sejít i osobně na živé akci. 

Co je to vlastně Shiatsu a jak ho využijeme v klubu?

Shiatsu je japonská léčebná terapie (masáž), která využívá systém akupresueních bodů a energetických drah. Provádí se na oblečenou osobu a cílem je především zprůchodnit energetický systém tak, aby byly nastartovány samoléčebné síly organismu. 

My budeme v rámci Klubu využívat krátké vzájemné terapie, které vám zaberou maximálně 10-20 minut. Pokud se do nich tedy neponoříte natolik, že se vám nebude chtít přestat. V rámci terapií se postupně seznámíte se základními technikami, které budete pak moci libovolně kombinovat.

Pro mě se Shiatsu stalo životním stylem, už si to bez něj nedovedu představit. Dává mi nástroj, kteým se můžu opečovat téměř kdykoli a kdekoli. Zmáčknout bod, protáhnout se, prodýchat bolest, nebo oblast, která potřebuje pozornost. A pokud to nestačí? Je fajn mít kolem sebe partu kamarádů, kteří vás rádi ošetří.

Jaké jsou výhody Klubu a proč bych měl/a vstoupit?

 • Klub pro vás bude inspirací v každodenním kontaktu s vaším tělem
 • Povede vás nenásilnou cestou k vzájemnému kontaktu s vašimi blízkými a naučíte se trávit společný čas smysluplně a efektivně
 • skupina přátel na facebooku vás podpoří na vaší cestě, ikdyž v okolí nemáte nikoho, kdo by ji s vámi sdílel
 • Postupně se naučíte rozumět svým potřebám a ošetřit drobné i větší "bolístky"
 • Dozvíte se mnoho informací a nečekaných souvislostí a to vše za zlomek ceny, kterou byste platili na seminářích či kurzech
 • K videím i článkům budete mít po dobu členství neomezený přístup a budete se k nim moci kdykoli vracet

Kdo Klub povede a bude k dispozici pro vaše dotazy?

Jsem diplomovaný fyzioterapeut s téměř dvacetiletou praxí v oboru.

Terapii Shiatsu jsem začala studovat v 16 letech, kdy jsem poznala svého učitele Libora Rožnovjáka a absolvovala s ním bezpočet cvičení i víkendových kurzů. Žádný jednorázový kurz, certifikát a sbohem. Dvakrát do týdne cvičení a praxe, víkendové semináře, noční meditace při úplňku, teorie předávaná nejen u čaje, piva i vína, společné nadšení, pláč i smích, spousty osudů a příležitostí prozkoumat, jak Shiatsu funguje v praxi. Jeho kurzů, seminářů i neoficiálních setkání jsem se účastnila celých 24 let.

Po dokončení gymnázia jsem se rozhodla vystudovat fyzioterapii, abych se mohla Shiatsu a práci s tělem věnovat profesionálně. Můj záměr se zdařil, pracuji a stále se vzdělávám, svou prací propojuji fyzické cvičení s psychickou  a emoční očistou a změnou životního stylu.

Pomocí pohybu, doteku a dechu vracím klientům důvěru v jejich schopnosti vnímat potřeby svého těla.

Pokud mi to dovolíte, budu vaším průvodcem při komunikaci s tělem na krátkém či delším úseku vaší životní cesty.

KOLIK ČLENSTVÍ V KLUBU STOJÍ A JAKÉ JSOU PODMÍNKY?

Teď stojíme na začátku. Klub se oficiálně narodí 1. května 2023, ale už nyní se můžete hlásit do uzavřené FB skupiny, kde začne 24.4. ukázkový program a poběží 14 dní, během kterých se můžete rozhodnout, jestli se do Klubu připojíte. 

MÁTE TEDY 14 DNÍ NA VYZKOUŠENÍ ZDARMA

A na prvního máje 3...2...1... Začínáme 

...a pro vás to znamená téměř symbolických 321Kč měsíčně

Členství v klubu je půlroční, tedy krásných 1926Kč (to je míň než dvoudenní kurz u mě). Tato cena je zaváděcí a už nyní vím, že  levnější to nikdy nebude. Členství je možné uhradit i ve dvou splátkách.

Pro členy Klubu chystám  speciální klubové ceny i na moje offline semináře, terapie a cvičení. 

A mám pro vás ještě jeden bonus - pokud se přihlásíte do půlnoci 8.5., tuto cenu vám garantuji i v případě, že s námi budete pokračovat dál a členství si prodloužíte - už navždy.

To je ode mě poděkování, že do toho se mnou jdete od začátku. 

 

Co když mám zdravotní potíže? Zvládnu to?

Pokud zvládáte běžné denní činnosti, nebudete s tím mít pravděpodobně problém. Možná nezvládnete všechny terapie ve dvojicích, ale většinou se dají pozice i techniky přizpůsobit.

Každopádně si kdykoli můžete napsat o radu do skupiny. Pokud si ani tak nejste jistí, zda je pro vás Klub vhodný, klidně se mi ozvěte a proberu to s vámi individuálně.

CHCI SE ZDARMA PŘIPOJIT

DO FACEBOOKOVÉ SKUPINY

KLUBU

Tato skupina je uzavřená a pro ostatní uživatele neviditelná. Od 24.4. do 8.5. zde bude probíhat ukázkový program zdarma.

Členství ve skupině vás k ničemu nezavazuje, kdykoli ji můžete opustit.

CHCI SE ROVNOU PŘIHLÁSIT DO KLUBU  VAŠA KI

Členství v klubu VAŠA KI platí 6 měsíců a stojí 1926 Kč  (321Kč/měsíc)

Po prvním měsíci můžete své členství zrušit bez udání důvodu a bude vám vrácena poměrná část peněz. Podrobné VOP zde

Po odeslání přihlášky vás budu kontaktovat.

Zažil jsem hodně masérů i masáží. No už přes rok chodím hlavně k Janě. Ví co je potřeba a kam sáhnout i beze slov. Umí přitlačit i pohladit. Hodinová masáž mě opakovaně z pracovního stresu a chaosu dokáže přivést do těla, klidu, zpomalení a pohody. Děkuji☺️
Jakub
Masáže u Janči si dopřávám pravidelně a vždycky je to opravdu balzám pro moje tělo i duši. Před Jančou jsem vyzkoušela různé druhy masáží, ale shiatsu v jejím provedení mi vyhovuje nejvíc. Mám po výhřezu plotýnky a musím o svá bedra, záda i celé tělo pečovat. Často se mi stává, že cítím na těle různé bloky, místa kde neproudí energie a Janča dokáže tato místa krásně uvolnit. Vždy se dokáže naladit přesně na to, co moje tělo potřebuje. Má to jeden úžasný bonus a to je to, že když od ní odcházím mám vždycky pocit, že se mi mnohem lépe dýchá. Mám pocit jako bych se mohla mnohem lépe nadechnout. Kromě toho se během masáže můžu úplně uvolnit i psychicky a na chvíli se nechat někým opečovávat. Je to parádní, Janča je opravdový profesionál s velikou citlivostí pro potřeby těla.
Radka

JDETE DO TOHO? 

KLUB  PŘÁTEL SHIATSU JE TU PRO VÁS!

CHCI SE ROVNOU PŘIHLÁSIT DO KLUBU  VAŠA KI

Členství v klubu VAŠA KI platí 6 měsíců a stojí 1926 Kč

Po prvním měsíci můžete své členství zrušit bez udání důvodu a bude vám vrácena poměrná část peněz. Podrobné VOP zde

Po odeslání přihlášky vás budu kontaktovat.

CHCI SE ZDARMA PŘIPOJIT

DO FACEBOOKOVÉ SKUPINY

KLUBU VAŠA KI

Tato skupina je uzavřená a pro ostatní uživatele neviditelná. Od 24.4. do 8.5. zde bude probíhat ukázkový program zdarma.

Členství ve skupině vás k ničemu nezavazuje, kdykoli ji můžete opustit.

MÁM DOTAZ OHLEDNĚ ČLENSTVÍ

V KLUBU VAŠA KI

Máte-li jakýkoli dotaz,  ráda vám ho zodpovím. Stačí vyplnit formulář, nebo mi poslat SMS na tel. 737 748 278. Jakmile budu k dispozici, zavlám vám zpět.