INDIVIDUÁLNÍ TERAPIE SHIATSU

Základní terapie se provádí na oblečenou osobu, trvá 60-90 minut. Cílem je především zprůchodnit energetický systém tak, aby byly nastartovány samoléčebné síly organismu.

Podle typu a závažnosti obtíží lze terapie rozdělit na

 • Relaxační

  preventivní terapie jen tak pro radost, nebo pro uvolnění stresu a napětí nashromážděného během dne
 • Regenerační

  vhodná při únavě, po větším pracovním vypětí, po sportovním výkonu, namožených svalech a při chronických obtížích způsobených jednostrannou pracovní zátěží
 • Rehabilitační

  terapie řešící konkrétní zdravotní problém – vhodná při všech potížích pohybového aparátu a to často i v akutním stadiu, při potížích v těhotenství a dále při mnoha obtížích interních – otoky končetin, menstruační obtíže, migrény a bolesti hlavy, žlučníkové, žaludeční i zažívací obtíže, zácpy, chronické dechové potíže, záněty dutin, hučení v uších atd.
 • Posilující, aktivační

  silně energetická terapie sloužící k posílení zdravého organismu. Jde o aktivní formu terapie, kde klient spolupracuje pomocí pohybu a dechu. Prostřednictvím shiatsu lze vědomě pracovat s energetickým systémem organismu.

Frekvence a počet opakování terapie je velice individuální a závislý na typu potíží. Po 1 - 3 terapiích by však měl již být viditelně znát účinek.