ZÁŽITKOVÉ MINISEMINÁŘE

 

Naučit se vzájemné péči v rodině či mezi přáteli a umět si užít dotek je jedním z nástrojů, jak prohloubit vztah a umět naslouchat jeden druhému.

 

Jedná se o zážitkové minisemináře, které probíhají v počtu dvou až pěti zájemců. Jejich cílem je poskytnout vám individuální péči a informace k tématům, která vás zajímají. Jsou vhodné pro všechny, kteří se chtějí naučit pečovat o sebe či o své blízké, případně si užít vzájemnou terapii a zdokonalit se v technice. 

Termín se domlouvá individuálně. 

Cena semináře je 1500Kč bez ohledu na počet účastníků, seminář trvá 120 minut.

NAVRHOVANÁ TÉMATA

 • Terapie zad dle jednotlivých oblastí

  Vzájemná hodinová terapie, při které si vyzkoušíte techniky uvolnění napětí svalů a reponace páteře, dozvíte se základní principy vztahů jednotlivých úseků a řetězení svalového napětí. Budete mít možnost naučit se pro vás ideální sestavu hmatů, kterými si můžete pomoci i v pohodlí domova. Můžeme zaměřit pozornost na oblast kříže, beder, hrudní či krční páteře.
 • Autoterapie zad dle jednotlivých oblastí

  Kratší vzájemná terapie zad zaměřená na konkrétní oblast doplněná technikami autoterapie - naučíte se cviky a hmaty, kterými si můžete od bolesti ulevit sami. Budete-li je používat pravidelně, budou působit regeneračně a později i jako prevence potíží.
 • Terapie zaměřená na dolní končetiny

  Vzájemná hodinová terapie vhodná při unavených či těžkých nohách, bolesti kyčlí, kolen, koníků, nebo jen tak preventivně pro uvědomění si těch částí těla, které nás nosí světem a jsou naší oporou. Lze se zaměřit i na terapii chodidel.
 • Terapie ramen a horních končetin

  Vzájemná hodinová terapie vhodná při bolestech ramen, paží, loktů i předloktí. Terapií lze výrazně ulevit i od potíží s karpály. I v případě, že netrpíte žádnými obtížemi v této oblasti vám budou vaše ruce vděčné za péči a zjistíte, jak mnoho nevědomého napětí se v těle může skrývat.
 • Ošetření břicha (hara)

  Terapie úzce spojená s psychosomatikou a našimi nevyjádřenými emocemi.Budeme se učit vydechovat napětí z jednotlivých bodů, pozorovat souvztažnosti emocí a těla. Terapie této oblasti může být velice hluboká a uvolňující, může nastartovat velké změny. Záleží na nás, jak hluboko jsme ochotni jít do kontaktu sami se sebou.
 • Ošetření jednotlivých meridiánů - energetických drah

  Ve zvoleném čase se můžeme věnovat konkrétní dráze a její harmonizaci. Můžeme se ponořit do pozorování pocitů a změn, které ošetření aktivuje, nebo se můžeme různými technikami seznámit s průběhem jednotlivých drah.
 • Práce s pomůckami pro autoterapii

  Nabídka vedené autoterapie, při které se naučíte pracovat s nástroji jako je kuželka pro ošetření kolem páteře, hák pro ošetření oblastí, na které si běžně nedosáhnete nebo koule či dřevěná tyč, kterou lze ošetřit nejen oblast břicha. Ošetření bude doplněno cviky, které techniky podpoří a vy si tak budete schopni pomoci od mnohých potíží sami.
 • Streče meridiánů (šlachosvalových drah) ve dvojicích

  Vzájemná terapie ve dvojicích zaměřená na protažení a uvolnění těla. Pozice, které budeme k protažení používat odpovídají průběhu jednotlivých meridiánů. Protažení a uvolnění můžeme podpořit vědomou prací s dechem.
 • Aktivní terapie na různá témata

  Aktivní terapie je přístup, kdy ošetřovaný pouze neleží a pasivně nepřijímá, ale aktivně se zapojuje do procesu a podporuje průběh terapie. Zvedá hlavu, ruce, aktivně se nastavuje působení, dýchá do bodů. Účinky terapie se tím prohlubují a ošetřovaný se učí vědomě pracovat se svým energetickým systémem.
 • streče meridiánů, vedení vědomí těla, práce s dechem

  Osobní vedená práce se svým energetickým systémem. Opět lze seminář zaměřit na konkrétní dráhy, všechny rozhodně nestihneme. V úvodu si vzájemně dráhu ošetříme, abychom si ujasnili a oživili její průběh. Poté se budeme věnovat pozicím a cvikům, které ji zprůchodňují, aktivují a případně posilují její šlachosvalový průběh.
 • využití technik shiatsu na nahé tělo

  Techniky, které vyžadují práci s nahým tělem - stláčení pomocí iplikátorů kuzněcow, drenážní techniky s olejem, ošetření párátky, moxování a jiné speciality

Jak se přihlásit?

Individuálně si zamluvte formou sms či emailu termín, nezapomeňte uvést váš telefonický kontakt a téma, které vás zajímá. Na této stránce se můžete připojit k někomu, kdo již téma navrhl. Pokud si přejete seminář pro uzavřenou skupinu, bude vaše přání respektováno.

Cena semináře je 1 500Kč /seminář bez ohledu na počet účastníků, seminář trvá 120 minut.

 

Nejbližší objednaná témata: